Jak długo firma istnieje na rynku?

JB SERVICE istnieje na rynku już dekadę, od 2008 roku. Od początku swojej działalności zajmujemy się usługami z zakresu bezpieczeństwa i higieny pracy oraz ochrony przeciwpożarowej. Odpowiadając jednak na różne potrzeby naszych Klientów, staramy się nieustannie poszerzać i dostosowywać naszą ofertę. Każdego roku uczestniczymy również w licznych szkoleniach, wzmacniających i rozbudowujących nasze kompetencje i uprawnienia.

Co oferuje firma?

Staramy się, aby nasza oferta była jak najbardziej kompleksowa. Oferujemy zarówno obsługę firm w zakresie BHP i PPOŻ, szkolenia BHP, szkolenia z zakresu pierwszej pomocy, usługi serwisowe i legalizacyjne sprzętu PPOŻ, naprawę sprzętu PPOŻ, jak i sprzedaż artykułów BHP i PPOŻ, wykonywanie pomiarów środowiska pracy, sporządzanie protokołów powypadkowych, a także opracowanie oceny ryzyka zawodowego, nadzór BHP oraz sporządzanie kompleksowej dokumentacji z zakresu BHP i PPOŻ.

Na jakim obszarze działa firma?

Nasza siedziba mieści się w Warszawie, ale świadczymy usługi z zakresu bezpieczeństwa i higieny pracy oraz ochrony przeciwpożarowej na terenie całego województwa mazowieckiego. Najwięcej stałych Klientów pochodzi z Warszawy, Mińska Mazowieckiego, Grójca, Pruszkowa, Grodziska Mazowieckiego oraz ich okolic. Co również istotne w tym kontekście – zapewniamy darmowy dojazd do Klienta.

Jakie są koszty usług?

Do każdej sprawy i każdego Klienta podchodzimy indywidualnie, starając się skonstruować ofertę najlepiej dostosowaną do jego potrzeb. W związku z tym cena naszych usług zależy od zakresu konkretnego zlecenia. Niewątpliwie jednak proponowane przez nas ceny są przystępne dla Klientów, szczególnie biorąc pod uwagę wysoką jakość świadczonych przez nas usług.

Jakie kwalifikacje posiadają pracownicy?

W naszym zespole pracują ludzie, którzy są specjalistami w swoim fachu. Posiadamy liczne uprawnienia – do przeprowadzania szkoleń bhp, sporządzania dokumentacji powypadkowej, sporządzania oceny ryzyka zawodowego, dokonywania pomiarów środowiska pracy, przeprowadzania napraw i legalizacji sprzętu PPOŻ, z zakresu ratownictwa medycznego (do przeprowadzania szkoleń z pierwszej pomocy przedmedycznej), a także wiele innych.

Jaki jest czas realizacji zlecenia?

Zdajemy sobie sprawę z tego, jak ważny jest czas w kontekście bezpieczeństwa i higieny pracy oraz ochrony przeciwpożarowej, dlatego reagujemy natychmiast. Przez 24 godziny na dobę i przez siedem dni w tygodniu jesteśmy do dyspozycji naszych Klientów. Najpóźniej w ciągu kilku dni otrzymasz kompleksową ofertę nawet najbardziej złożonego i wymagającego zlecenia. Samo zlecenie realizujemy natomiast tak szybko, jak tylko jest to możliwe. „Staniemy na głowie”, aby znaleźć optymalny termin.

Czym jest bezpieczeństwo i higiena pracy?

Bezpieczeństwo i higiena pracy to zbiór norm, zasad, związanych z bezpiecznym i higienicznym wykonywaniem pracy. W ramach tego możemy mieć do czynienia z zagadnieniami ergonomii, medycyny pracy, ekonomiki pracy, psychologii pracy, technicznego bezpieczeństwa i tak dalej. Podstawowym aktem, regulującym te kwestie jest ustawa z 26 czerwca 1974 r. – Kodeks pracy (tekst jednolity Dz. U. z 2018 r. poz. 917, z późn. zm.), a także powiązane z nim akty wykonawcze.

Czym jest ochrona przeciwpożarowa?

Zadaniem ochrony przeciwpożarowej jest, jak sama nazwa wskazuje, przeciwdziałanie występowaniu pożarów. W tym celu podejmuje się różnego rodzaju rozwiązania techniczne i stosuje środki profilaktyczne, celem zapobieżenia zaprószenia ognia. W tym zakresie również na pracodawcy oraz pracownikach danego zakładu pracy, spoczywa szereg obowiązków. Podstawowym aktem, regulującym tą kwestię jest ustawa z 24 sierpnia 1991 r. o ochronie przeciwpożarowej (tekst jednolity Dz. U. z 2018 r. poz. 620, z późn. zm.).